עליי ועל רכבים לפירוק

ברוכים הבאים ל whatyah , מקווה שתאהבו את הבלוג שלי וברוכים הבאים , שמי כפיר ואני סטודנט לכימיה בטכניון בחיפה. מובטל כרגע, מחפש משרות פנויות בעיקר בתחום שאני לומד. בין לבין אני גם אוהב מאוד רכבים וקורא המון והיום אני רוצה לדבר על נושא מכוניות לפירוק.

על קניית רכב:

קנייה של רכב היא עסק מורכב. לרכבים ישנם מרכיבים שונים שקובעים עד כמה הם שווים עבורכם, עד כמה ההשקעה בהם כדאית ועד כמה הם ישמשו אתכם נאמנה. למשל, רכבים מסוימים עשויים להיות חדשים למדי, ממש מהשנים האחרונות, אולם- כמות הקילומטרים שהם עברו גבוהה באופן חריג ולכן הופכת את הרכב לשווה הרבה פחות. נקודה נוספת שהופכת את קניית הרכב שלכם ללא תמיד רלוונטית וכדאית הינה זו שנוגעת לעובדה שמדובר בקנייה שאין בה מימד של השקעה. זאת אומרת, אתם קונים רכב והרכב הולך ומאבד מערכו. ככל שיעברו השנים, הרכב יהפך להיות ישן יותר, פחות שימושי, יותר ותיק על הכביש וכדומה ובקיצור- מהרגע שקניתם רכב, כל רכב באשר הוא, ערכו של הרכב ממשיך לרדת. למעשה, לא תוכלו להחזיר את ההשקעה שלכם במכירת הרכב. מדובר בקנייה של מוצר שבסופו של דבר- ממצה את עצמו עד כדי חסר שימוש.

אז איך אפשר להרוויח משהו מהרכב הלא שימושי שלכם?:

אם הרכב שלכם כבר הגיע למצב הזה, המצב בו הוא אינו יכול לשמש אתכם לצורך נסיעה, תשמחו לדעת שעדין לא כלו הקיצים ויש מה לעשות כדי לנסות להרוויח מהרכב שלכם עוד קצת. נכון, לא תוכלו למכור את הרכב הישן תמורת מחיר שמשתווה אפילו במקצת למחיר שבו קניתם אותו (אתר מומלץ לבדיקת מחירון רכבים), אולם, תוכלו להרוויח ממנו משהו. הרווח הזה אפשרי אודות ליתרונות הרבים שניתן להפיק מפירוק רכבים.

פירוק רכבים- מה עושים ומה זה נותן?:

פירוק רכבים הוא דבר שעשוי להיות משתלם מכמה סיבות. ראשית, גם במקרה הכי קיצוני בו הרכב מגיע במצב שאי אפשר אפילו לפרק ממנו חלקים לצורך חילוף, ניתן לשלוח את הרכב למחזור ברזל. מחזור ברזל הוא בעל היתרונות שלו ולכן, הרכב שלכם לא לגמרי חסר תכלית. במקרים בהם מדובר ברכבים פחות הרוסים וממוצים עד כלות, ניתן לעשות שימוש ברכבים שנשלחים לפירוק על ידי שימוש בחלקים מהרכב כחלקי חילוף לרכבים אחרים. הרכב שלכם מפורק על ידי מומחים לחלקים המתאימים, נבחרים בקפידה חלקים שעוד עשויים להיות ברי שימוש, והנה אתם מחיים את הרכב שלכם ברכבים פעילים אחרים. אז בהחלט אפשר לעשות שימוש ברכב הישן שלכם, ואפילו אפשר להרוויח כמה שטרות  מזה.

פירוק רכבים לחלקים קטנים
פירוק רכבים לחלקים קטנים

איך מרוויחים עם רכבים לפירוק?:

פשוט מאד!. מוכרים את הרכב שלכם לאדם שמקצועו הינו קונה רכבים לפירוק. אכן, מדובר במקצוע לכל דבר. קונה רכבים לפירוק יודע להעריך על פי מצב הרכב שלכם מה הן הפעולות הנצרכות לצורך הפקת רווחים מהרכב, מה האפשרויות השונות לשימוש ממה שנשאר מהרכב שלכם ועוד. עליכם למצוא קונה רכבים לפירוק, לעניין אותו ברכב שיש לכם להציע ולמכור את הרכב בהתאם למחיר המבוקש והראוי. חשוב לברר אצל כמה וכמה קונים לפירוק כדי למצוא עסקה משתלמת עבורכם. זה הזמן להיפרד מהרכב שלכם בצורתו הנוכחית.

זהו בינתיים, אני חוזר לקרוא קצת על חומר לימוד בכימיה , קצת להתעסק במה שאני באמת אוהב ומכל הלב! . בכול אופן אני רוצה לציין יום אבל זה לזכר הזמן אריק איינשטיין שהלך לעולמו , אין מילים,כל עם ישראל עצוב וכואב את העבדה הקשה הזו למדינה שלנו, יהיה זכרך ברוך. זהו שיר שאני מאוד אוהב שלו!