שלטים למקסימום חשיפה בעולם המדיה

שעות לא קלות עברו עליי על הבוקר… אחי הקטן העיר אותי בצעקות ולא ממש יש לי עצבים לעזור לו במטלות של בית הספר. מצאתי קצת זמן לבדוק באתר אבני ראשה של המכון הישראלי למנהיגות בית ספרית קצת חומר לימוד לגבי מנהל ולימודים. עכשיו אכתוב על נושאים אחרים כמו פרסום ושלטים שיעזרו לבעל עסק למנף את עצמו עם חשיפה גדולה יותר.

לפני שנדבר על שילוט, צפו בסרטון מצחיק מאוד של שילוט במדינות ארה"ב שיפילו אתכם מהרגליים!

שלטים למקסימום חשיפה

שלטי חוצות לפרסומות

 פרסומות הפכו בעשורים האחרונים לחלק בלתי נפרד מן החיים שלנו. אנו פוגשים פרסומות בעשרות מקומות – בעיתונים, במגזינים, בטלוויזיה, ברדיו, ברחוב, בחנויות, וגם באינטרנט. כל חברה אשר מעוניינת בפרסום יכולה לבחור לה את המקום המתאים לפרסום מתוך עשרות סוגים של מדיות שונות. אחת המדיות המוכרות והוותיקות ביותר, שלא נס ליחן גם כעבור שנים, הן שלטי החוצות. שלטים אלה, אשר מוצבים בכבישים עירוניים ובינעירוניים, מוצבים באופן כזה אשר מושך את עיניהם של הנוסעים בכבישים, ומעניק פרסום לחברות המפרסמות על גבי השלטים.

שלטים למקסימום חשיפה

כאשר חברה מעוניינת לפרסם את עצמה או את אחד ממוצריה, היא דואגת למקד את הפרסום לקהל היעד המתאים לה. בהתאם לקהל היעד בוחרת החברה את סגנון הפרסום, הן מבחינת הטקסט המופיע בו והן מבחינת המראה של הפרסומים השונים. לא פחות מכך, ההתמקדות בקהל היעד המדויק של הפרסומת מכוון את החברה גם למקומות הפרסום המתאימים ביותר. ניתן להדגים זאת במקרה פשוט – כאשר עסק עירוני מעוניין לפרסם את עצמו, הוא פונה לאנשי עירו בלבד. לכן, אין לו צורך לשלם סכומי כסף גבוהים עבור פרסום בעיתון ארצי, והוא יכול להסתפק בפרסום במקומונים העירוניים, שיעלה לו פחות וישרת אותו באופן טוב בהרבה. באותו אופן, ניתן לבחור את המדיה המתאימה לכל סוג של מוצר, שירות או חברה. עם זאת, חברות גדולות פונות לעיתים לקהל יעד רחב מאד, אשר כולל, למעשה, את רוב התושבים בארץ. חברות כאלה משקיעות בקמפיינים מורחבים, אשר כוללים את כל סוגי המדיה השונים, על מנת לפגוש בכל אדם ששייך לקהל היעד של החברה. שלטי חוצות מהווים חלק אינטגראלי ממערכת קמפיין כזו. שלטי חוצות מאפשרים מקסימום חשיפה, מאחר שהם גלויים לעין כל, גדולים במיוחד ואף אחד שעובר בסביבתם אינו יכול לפספס אותם. גם אדם שהיה עסוק מאד במהלך היום, ולא התפנה לצפות בטלוויזיה, לקרוא עיתון או לגלוש באינטרנט, יהיה חשוף לפרסומים של החברה באמצעות שלטי החוצות הנגלים לפניו כאשר הוא נוסע בדרכו לעבודה או הביתה. כך, למעשה, ניתן להגיע לכל סוגי האנשים ולכל הקהלים. חברות ממשלתיות מנצלות גם הן את הפוטנציאל הזה של שלטי חוצות, וכך ניתן למצוא עליהם לא פעם פרסומים הקוראים לזהירות בדרכים, למניעת אלימות ולמסרים חברתיים אחרים.

יצירה של שלטי חוצות לפרסום

כאשר מעצבים קמפיין כולל, מעצבים את כל חלקיו בשפה פרסומית זהה, כך ששלטי החוצות יהיו זהים, באופן כללי, לכל פרסומיה האחרים של החברה. עם זאת, ניתן לבחור בפרסום שונה מעט בפרסום רחוב, להוסיף קופי שמתאים לדרכים ולכבישים וכדומה. בנוסף, מבחינה טכנית, יש לעצב שלטים אלה באיכות גבוהה וברזולוציה גבוהה, על מנת לייצר שלטים איכותיים שייראו מרחוק ויפעלו היטב את פעולתם.

שתהיה שבת שלם לכולם כאן הגיע סוף הפוסט שלי. אני רוצה להודות לקהילה שלי יחד מודיעין שתמיד כאן בשביל לעזור לכולם! אתם מוזמנים להישתתף באירועים הקרובים של הקהילה המיוחדת הזו.