מצברים לרכב וחשיבותם – אז למעשה מה יותר ומה פחות חשוב?

מצבר לדומגאכיום, בתקופת החורף, חשוב מאוד שכל הרכב יהיה אמין ועמיד מפני נזקי מזג האויר בזמן נסיעה ושיהיה הבטוח ביותר על מנת לשמור על בטיחותו של הנהג והסובבים אותו במקרי קיצון.

לא סתם הוחלט בחוק במדינת ישראל וגם באיגוד המוסכים בישראל לתת מתן של בדיקת חורף חינם בכל המוסכים הנמצאים תחת האיגוד על מנת שזה יגרום לאנשים לשמור על בטיחות הרכב, שידעו מה מסוכן ומה צריך להחליף או לתקן על מנת שבמקרים מסוכנים של החלקה, ברקס פתאומי או גשם עז, הרכב יעשה את המירב על מנת לצאת מהסכנה בשלום ולהמשיך בנסיעה כרגיל תוך שהוא שומר על בטיחות הנהג, הנהגים סביב והולכי הרגל בסביבתו.

לבדיקת התנאים עבור קבלת בדיקה חינם במוסך המקנה בדיקת רכב לחורף  – לחצו כאן

קראו עוד בנושא עלות מצבר לרכב כאן

חשיבותו של המצבר

ישנם חלקים ברכב שחשיבותם גדולה הרבה יותר מחלקים אחרים, שכן חלקים ברכב הם עשויים להציל במקרה מסוכן לעומת חלקים אחרים שאינם קשורים אל מערך האבטחה  והשמירה על הנוסעים של הרכב.

חלק אחד כזה הוא מצבר הרכב. מצבר לאופנוע / לרכב, המצבר הוא הכלי שמשמש להפעלת כל מערכות המחשוב של הרכב, מערכות הבטחון, תזמון הגלגלים, הנורות ועוד.

כאשר המצבר אינו פעיל אנחנו לא יכולים לנסוע ברכב, חשיבות המצבר שיהיה תקין היא קריטית להפעלת המערכות השונות בעת הצורך ובעת סכנה. מערכות כגון: ABS,(בתרגום פשוט Anti-lock braking system), כריות אוויר, אורות מצוקה ועוד. ישנן מספר נקודות שחשוב לשים לב אליהן בעת רכישת מצבר חדש, כגון מותג המצבר, האם קיימת אחריות ולאיזו תקופה ועוד.

חלקי רכב פחות חשובים

לעומת זאת, אם אנחנו נתקע עם מנעול לתא המטען תקול, זה לא משהו שיכול לעזור או להרע לנו  את הנסיעה ברכב בעת שגרה או בזמן סכנה.

למידע נוסף וחשיבות בטיחותם של כלי הרכב אתם מוזמנים לבקר במאמר המכוון של אתר משרד התחבורה – למאמר לחצו כאן

עונים לכם על השאלות: איך מחליפים מצברים ? איך תבחרו את המצבר? 

נסיים בסרטון כיצד לשמור על מצבר האופנוע שלכם לאורך שנים ארוך יותר באמצעות כמה טיפים פשוטים: