המדריך המלא לחידוש וניקוי הספות בבית

לעיצוב הבית משקל רב לספות שנמצאות בסלון המיקום של הספות הצבע והסוג נותנים משמעות אחרת לעיצוב הבית. אך לאחר שנה או שנתיים תלוי בשימוש בספות מתחילים לראות כי הספות צוברות לכלוך ומשנות את מראייהן להיות מראה מרופט ובלוי. כל ספה צריכה תחזוקה שוטפת על מנת לשמור על מראה חדש ויפה תמיד. לרוץ לקנות ספות חדשות זהו פתרון זמני שכן גם הספות החדשות יגיעו לאותו מצב אם לא נדע איך לטפל בהם נכון. לכלוך על הספות נובע בעיקר משימוש בספות כאשר אנו מתרווחים על הספה בסלון או מארחים אורחים בסלון הגוף שלנו מפריש זיעה ושומנים שנדבקים לספות ויוצרים כתמים או שקורה שנשפך על הספה סוגים שונים של מאכלים החל ממאכלים יבשים ושומניים וכלה בנוזלים שנשפכים על הספה ולמעשה הספות שלנו יוצרות מעין "חממה" ללכלוך. ישנם הרבה אנשים הרגישים לקרדית האבק וכאשר יושבים על ספה מלאת אבק יכולים קבל התקף של אלרגיה מהאבק.

ישנם הרבה אנשים שניסו לנקות את הספה בצורה לא נכונה ולא רק שהכתמים לא ירדו מהספה אף גרמו נזק לספה עצמה. 

אז איך באמת ניתן לנקות את הספות בלי לגרום לנזק יותר גדול? 

ישנם מספר רב של חומרי ניקוי הקיימים בשוק ונמכרים כמעט בכל סופר או חנות לחומרי ניקוי אך לא תמיד חומרים אלו יעילים במיוחד. ולא תמיד מומלץ להשתמש בהם על מנת לנקות את הספה כלל ראשון לפני שבכלל משתמשים בכל מיני חומרי ניקוי למיניהם הוא לעשות נסיון על מקום נסתר בספה כדי לבדוק שהחומר ניקוי לא מוריד את הצבע וכן לא גורם לנזק יותר גדול ממה שכבר קיים.

אך לא תמיד יש צורך להשתמש בחומרי ניקוי כדי לדעת להשתמש בחומרי ניקוי יש צורך בידע בכימיה ובתגובות של חומרי הניקוי השונים על סוגי הבד השונים.

ישנם פתרונות שונים ללא שימוש בחומרי ניקוי ויעילים אף הרבה יותר. ראשית כל עלינו לדעת להבחין בין סוגי הלכלוך השונים ישנם כתמים שנגרמים כתוצאה משפיכה של נוזלים על הספה כגון יין, קולה, קפה, קטשופ וכדומה וישנם כתמים הנגרמים כתוצאה מנפילת מזון שומני קשה על הספה כגון: חטיפים או שאריות של אוכל אורז מקרונים וכו'.

חשוב לזכור כי יש לנקות הכתם מיד כשאנו מבחינים שהוא קרה הצטברות ממושכת של הכתם על הספה מקשה בהסרתו מיד כשמבחינים שנשפך משהו על הספה יש לייבשו באמצעות נייר סופג או באמצעות מטלית לאחר מכן ניתן לנקות באמצעות מגבונים לחים את הספה שימוש במגבונים לחים לפעמים הרבה יותר טוב ומוצלח משימוש בכל מיני חומרי ניקוי למיניהם שיכולים לעשות נזק לספה.

כמו כן חשוב לדעת כי יש לשאוב באמצעות שואב אבק את הספות אחת לשבוע לפחות למניעת הצטברות של אבק על הספה כאשר ישנה הצטברות של אבק האבק משתלב ביחד עם הלכלוך בין סיבי הבד וכך הסרת הכתמים קשה אף יותר.

עוד פטנט נוסף שאיתו ניתן לנקות את הספות הוא חומץ לבן חומץ לבן יכול לשמש כחומר ניקוי יעיל ביותר עבור הספות שלנו שילוב של חומץ לבן יחד עם מים אין לנקות את הספות רק עם החומץ החומץ הוא חומר מרוכז ויש לדללו יכול להסיר כתמים במהירות וביעילות מהספה שלנו. ניקוי ספות

כל זה מדובר בכתמים טריים שאנו מוצאים על הספות אך כאשר מדובר בכתמים ישנים ואנו רוצים לנסות לנקות אותם ישנה אפשרות של שימוש בקצף גילוח כדי לנקות את הכתמים התזת קצף גילוח על הכתם גורמת לפירוק של חומרים הנמצאים בתוך הכתם ולאחר מכן נין להסירו על ידי שימוש במגבון לח או במטלית רכה רטובה.

במידה וכל השיטות האלו אינם עובדות או שעדיים נשארו רשמם של הכתמים על הספה יש צורך בניקוי ספות מקצועי. ניקוי ספות מקצועי מומלץ אחת לחצי שנה או שנה תלוי בשימוש בספה כיון שישנו לכלוך שנוצר מגוף האדם מהזיעה ומהאינזימים שמפרק הגוף שלנו ויוצר מרבץ ללכלוך אותו ברוב המקרים לא ניתן להסירו ללא ניקוי ספות מקצועי.

מה ההבדל בין ניקוי ספות מקצועי לניקוי שאנו עושים לבד? 

ניקוי ספות מקצועי נעשה על ידי חברה נקיון שמתמחה בתחום הניקוי אנשי מקצוע מנוסים מכירים את סוגי הבד השונים ויודעים להתאים את חומר הנקוי לסוג הבד כמו כן לחברה שכזו יש מיכשור מקצועי המחדיר את חומרי הנקוי לתוך סיבי הבד ומצליח להוציא אותם החוצה ובכך להחזיר את הספה לקדמותה .